ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДАНА ЗАШТИТЕ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ, 5.06.2015.

АКЦИЈЕ УРЕЂЕЊА ЗЛАТИБОРА И ЧАЈЕТИНЕ

Једна од активности која је предвиђена Програмом Еко-школе је пролећна садња цвећа у сарадњи са КЈП ,,Златибор“. Пошто је радник КЈП ,,Златибор“ члан Еко-одбора, договорено је да ће обезбедити зељасти, дрвенасти и жбунасти садни материјал за уређења школског дворишта у Чајетини и на Златибору.
Акције уређења су реализоване у периоду  01.јун-05.јун, као начин обележавања Дана заштите животне средине. Чланови еколошке секције су биљке засадили  испред наставничког и ђачког улаза уз помоћ запослених у КЈП ,,Златибор“.

АКЦИЈА: ПОДРЖИМО ЕКОЛОШКО ПОНАШАЊЕ: НАГРАЂИВАЊЕ ПОТРОШАЧА КОЈИ НЕ НОСЕ ПЛАСТИЧНЕ КЕСЕ

На Дан заштите животне средине, 05. 06. 2015. године је реализована акција праћења употребе пластичних или папирних и платнених кеса од стране становништва у Чајетини. Циљ акције је био да се савесни купци који не користе пластичне кесе награде симболично-цветом, али се на тај начин укаже да је то позитивно еколошко понашање. Уз саксију цвећа чланови еколошке секције су делили и поруке уз захвалност што се чува животна средина.

Ученици су делили цвеће и потрошачима који су носили намирнице у пластичним кесама, али делећи им  еколошке поруке да користе платнене и папирне кесе и да чувају природу и штеде ресурсе.
 И ова акција је била у сарадњи са КЈП ,,Златибор“ које је донирало ученицима саднице за поклон грађанима. Активност је снимала локална ТТВ Чајетина, а снимак је емитован и на регионалној ТВ Лав, Ужице.